GELECEĞİN İÇMİMARLARI

Geleceğin İç Mimarları Kütahya Seramik İle Mesleğe Hazırlanıyor

Türkiye’de mimarlık ve tasarım alanında eğitim gören öğrencilere, mesleki bilgi ve deneyim kazandırmayı amaçlayan Kütahya Seramik, iç ve dış mekanda seramik ürün uygulamalarını öğrencilerle paylaşmak için

31 Mart–01 Nisan tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri ve öğretim görevlilerini tesislerinde ağırladı.

Geziye; Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Zuhal Elinç, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Esma Civcir ve 45 öğrenci katıldı.

Düzenlenen eğitim programı kapsamında; öğrencilere Kütahya Seramik yer-duvar seramikleri, sırlı porselen seramik, cam mozaik serileri, yapı kimyasalları ve izolasyon malzemelerine ilişkin ürün bilgileri ve bu ürünlerin nerede, nasıl uygulanacağı hakkında uzman eğitmenler tarafından detaylı bilgiler verildi.

Programda ürünlerin tüm üretim aşamaları, teknik özellikleri, mimari uygulamalardaki kullanım biçimleri, fabrika teknik gezi programı, showroom ziyareti ve eğitim sunumlarıyla öğrencilere aktarıldı.

Öğrenciler teorik bilgileri almanın yanında uygulama alanlarındaki bu eğitim programını ilgiyle izlediler. Kütahya Seramik ile İç Mimari ve Çevre Tasarımı öğrencileri arasında “Red Dot Design Award Best Of The Best 2011” ödülü sahibi Versatile koleksiyonu ürünlerine yönelik uygulama tasarımları yarışması düzenlendi. Yarışma 23 Nisan’da sonuçlanacak.